Helsehjelp til ferierende

Trenger du helse- og omsorgstjenester mens du er her, bør du søke i god tid før planlagt ferie. Det er for å sikre at vi skal planlegge og rigge et forsvarlig tilbud. 

Du har rett til nødvendige helse- og omsorgstjenester i den kommunen du oppholder deg i. Hva slags type tjenester kommunen plikter å gi, kommer an på hjelpebehovet ditt og lengden på oppholdet. Fornying av resepter og sykemelding er ikke øyeblikkelig hjelp og det må du ordne med fastlegen i hjemkommunen din. Det er viktig at du tar med deg legemidler og medisinsk utstyr du trenger for hele ferieoppholdet.  

Trenger du helse- og omsorgstjenester mens du er her, bør du søke i god tid før planlagt ferie. Det er for å sikre at vi skal planlegge og rigge et forsvarlig tilbud. 

Slik søker du: Søknad om helse- og omsorgstjenester - Kragerø kommune (kragero.kommune.no) 

Send søknad. 

Du blir kontaktet for å kartlegge hjelpebehovet sammen med en saksbehandler 

Søknaden vurderes av Tjenestekontoret (etter Helse- og omsorgstjenesteloven §3-1). 

Du mottar skriftlig vedtak (om du får innvilget søknaden eller ikke). 

Hvis søknaden blir innvilget (helt eller delvis), vil det i vedtaket stå hvilke tjenester du har fått og omfanget av disse.  

 For øyeblikkelig legehjelp på dagtid (før kl 16), kontakter du  
Kragerø legesenter, Kragerø Legesenter | HelseRespons (kragerolegesenter.no)  tlf 35 98 49 50  

For øyeblikkelig legehjelp på kveld og natt, kontakter du  
Kragerø legevakt, Legevakt - Kragerø kommune (kragero.kommune.no)  tlf 116 117. 

 Ved ulykker og akutt behov for helsehjelp, skal du ringe nødhjelp 113.

Tilbakemelding